preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Elektrośmieci

Aktualności

Wieczór saunowy TYLKO DLA PAŃ

Choroba nie zabiera kobiecości! Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla pacjentek Oddziałów Onkologicznych w Uniwersyteckim...

Promocje

Junior + JA

 

Przy okazji sobotnich zakupów – uwolnij się od elektrośmieci!

Mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej nareszcie będą mogli pozbywać się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wygodnie, bezpłatnie i w każdej ilości. 

Nasze Centrum Handlowe jest partnerem programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, który dla mieszkańców Śląska i Zagłębia prowadzi ElektroEko. 

ElektroEko uruchamiło sobotnie punkty zbierania w 19 lokalizacjach przy najpopularniejszych Centrach Handlowych Aglomeracji Śląskiej. Jednym z tych punktów na mapie jest nasze Centrum Handlowe. 
Włączyliśmy się do tego programu, ponieważ dla nas kwestie ekologii, odpowiedzialnego biznesu i otwartości na potrzeby klientów, nie są tylko hasłem reklamowym.

Zbiórka elektrośmieci  także przy naszym Centrum Handlowym!

Elektrośmieci
W każdą sobotę na parkingu od 10.00 do 15.00, niedaleko wejścia pojawia się charakterystyczny, zielony samochód, w którym można zostawić stare, popsute sprzęty. 

Dodatkowo mieszkańcy  mogą korzystać z usługi bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić na infolinię o numerze 32 750 60 60 bądź wypełnić zgłoszenie na www.elektrosmieci.pl.

Warto wiedzieć
Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt. 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronach:
www.elektrosmieci.pl oraz www.mmbe.pl.

 

Elektrośmieci

Rezerwacja online