preloader

ŁADOWANIE...

Dziękujemy!

Zamknij
Menu

Miasto w Mieście

Aktualności

Świąteczna noc saunowa

Świąteczna noc saunowa! W programie: - aromatyczne seanse saunowe - przedświąteczne przekąski - kosmetyki naturalne - basen i...

Promocje

Junior + JA

OSIEDLE BAŻANTOWO

Bażantowo to przestrzeń tworzona z pasją. Na terenie blisko 20 ha, w oparciu o przemyślany plan urbanistyczny Millenium Inwestycje Sp. z o.o. od 13 lat konsekwentnie realizuje projekt rozbudowy osiedla o charakterze „miasta w mieście”. Bażantowo łączy w sobie funkcje: mieszkalne, handlowo-usługowe, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. W obrębie osiedla znajdują się: Centrum Sportowe, Centrum Handlowe, Przedszkole, Szkoła podstawowa i Gimnazjum, a także Senior Residence.

 

Bażantowo Sport to tętniący życiem kompleks sportowo-rekreacyjny. Aktywni znajdą tu między innymi: halę tenisową, squash, basen, saunarium, siłownię i spa. Uzupełnieniem oferty jest: trzygwiazdkowy hotel, restauracja, pub i bowling. W centrum sportu funkcjonuje również ośrodek rehabilitacji.

Centrum Handlowe Bażantowo zaspokaja codzienne potrzeby nie tylko mieszkańców osiedla. Znajdują się tu między innymi delikatesy Piotr i Paweł, banki, biuro podróży i restauracja tajska. Centrum oferuje usługi dla zdrowia w zakresie podstawowej jak i specjalistycznej opieki medycznej. O pielęgnację ciała i urody, zadbają również specjaliści z salonu kosmetycznego, salonu fryzjerskiego oraz salonu masażu tajskiego.

Edukacja i zabawa
W trosce o rozwój młodego pokolenia, zadbaliśmy nie tylko o place zabaw ale również o edukację. Zespół budynków dydaktyczno-sportowych obejmuje między innymi szkołę podstawową i gimnazjum prowadzone przez Zakon Pijarów, przedszkole oraz szkołę językową.
Dodatkowo bazę dydaktyczną uzupełnia przedszkole działające w budynku gimnazjum.
Wielofunkcyjna hala sportowa przyległa do budynku szkoły umożliwia uprawianie sportów w ramach lekcji szkolnych ale służy również zajęciom organizowanym przez sąsiadujące centrum sportu.

Nowoczesna architektura i zielone otoczenie
Zorganizowana struktura osiedla tworzy wewnętrzne Enklawy o zróżnicowanej skali i proporcjach architektonicznych. Każda z nich wyróżnia się własnym charakterem i stylem. Jasna kolorystyka elewacji z dodatkami elementów drewna i kamienia nadaje budynkom ciepła i lekkości. Przestrzeń osiedla uzupełniają starannie opracowane elementy małej architektury miedzy innymi oczka wodne, strumyki i fontanny. Uporządkowane skwery z oryginalną zielenią, alejki spacerowe oraz kolorowe place zabaw tworzą przyjazne miejsce sprzyjające budowaniu sąsiedzkich więzi.


Komfort i Bezpieczeństwo
Osiedle posiada wszelkie rozwiązania niezbędne do wygodnego życia. W wielorodzinnych budynkach zadbano o przestronne klatki schodowe, cichobieżne windy, tarasy lub balkony. W wybranych budynkach zapewniono indywidualne garaże lub zamknięte parkingi. Wokół osiedla usytuowano liczne miejsca parkingowe zapewniające wygodne parkowanie dla wszystkich mieszkańców. Dla zapewnienia bezpieczeństwa kompleks jest ogrodzony i monitorowany. System bram wjazdowych z siecią domofonów oraz podział na wewnętrzne enklawy zmniejsza ruch pojazdów po całym osiedlu. Dzięki wykwalifikowanym Zarządcom na osiedlu panuje spokój i porządek.

Lokalizacja i Komunikacja
Kompleks usytuowany na granicy południowych dzielnic Katowic Piotrowic i Kostuchny rozciąga się pomiędzy ulicami Bażantów, Hierowskiego, Zabłockiego i Szarych Szeregów. To jedne z najbardziej zielonych dzielnic Katowic. Na powierzchni ok. 25 ha rozciąga się tu rezerwat florystyczny Ochojec, położony w obrębie lasów Murckowskich. Przygotowane liczne ścieżki spacerowe i rowerowe dają możliwość kontaktu z naturą bez konieczności wyjazdu za miasto.

Lokalizacja osiedla umożliwia wygodny dojazd do trasy S-81 w kierunku Wisły, S-86 w kierunku Bielska-Białej, jak również w stronę Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. W pobliżu znajdują się też przystanki autobusowe zapewniające bezpośrednią komunikację z Centrum miasta oraz w kierunku Tychów czy Mikołowa.

W najbliższej okolicy znajdują się również wiele punktów handlowo-usługowych, państwowe przedszkola i szkoły, wyższa uczelnia, szpital i przychodnie.

Rezerwacja online